PARAFIA PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W STRASZĘCINIE

   
  
   

 Strona główna  Historia   Kapłani  Aktualności   Intencje   Informacje  Stowarzyszenia  Galeria  Kontakt


Aktualności

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

27. 07. 2014 r.

1 W przyszłą niedzielę Odpust w Podgrodziu ku czci Przemienienia Pańskiego. W związku ze zbliżającym się sierpniem miesiącem trzeźwości zachęcamy do podjęcia  zobowiązań abstynenckich. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest wystawiona Księga Trzeźwości.
2

1.     W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 17. 00. W Głowaczowej w piątek, od godz. 15. 00.Wyjazd do chorych i starszych w najbliższą sobotę od 8.30. W I sobotę o godz.18. 00 Msza św. wotywna do Niepokalanego Serca Matki Bożej w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu i wypominanych w naszym kościele. Przed Mszą św. różaniec fatimski ofiarowany w intencji trzeźwości. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty trzeźwościowej w sali katechetycznej.

3
W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9. 00. W miesiącu sierpniu prosimy poszczególne Róże Żywego Różańca i Wspólnotę Trzeźwościową do odmawiania różańca codziennie o godz. 17. 30.Wykaz Róż w gablocie.  W przyszłą niedzielę katecheza chrzcielna o godz. 17.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,  a w piątek koronka do Pana Jezusa Miłosiernego o godz. 18.00.
4
Zachęcamy do uczestnictwa w Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio na spotkaniu przed pielgrzymkowym 12 sierpnia o godz. 19. 00 w kościele Ducha Świętego w Dębicy. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł. od osoby. Jeśli z jednego domu idzie więcej osób to każda następna płaci 60 zł. Zachęcamy również do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej chorych i tych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce poprzez Radio RDN - Małopolska.
5

1.     Bóg zapłać za ofiary za ułożenie kostki, remont kapliczki i ogrodzenia wokół  kaplic i na Mszę św. z okazji nawiedzenia Figury Niepokalanego Serca NMP Państwu z Głowaczowej: Zofia i Edward Knych, Justyna i Krzysztof Knych, Mirosław i Agnieszka Zator, Renata i Zbigniew Kramarczyk, Helena Grych, Maria Dydyńska, Maria Fitał, Magdalena i Bogusław Sroczyńscy, Joanna, Paweł, Dorota Kurdziel – 410 zł.

6 Wyjazd pielgrzymów do Warszawy w najbliższy piątek o 2.30 w nocy z parkingu przy Kościele. Pielgrzymi są proszeni aby zabrać ze sobą dowód osobisty.

Przez 10 lat ks. Czech zasłużył sobie na szacunek parafian

artykuł z portalu 

Zdjęcia z pielgrzymki wykonane przez p. Kazimierza Kłosa można obejrzeć klikając tutaj:  WŁOCHY
 


Z życia Parafii


GROTA SOLNA ŚW. KINGI

Inhalacje mokre i suche

Grota solna - wskazania

Grota solna to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, nerwowego, mających problemy dermatologiczne
i immunologiczne. Zapraszamy także wszystkich zapracowanych i zabieganych, którzy czas na relaks znajdują tylko w czasie urlopu. Zachęcamy również dzieci do pobytów w grocie solnej. Widoczne efekty kuracji zauważalne są juz po kilku zabiegach.

 Działanie zdrowotne:

  Przewlekle nieżyty nosa, gardła i krtani
  Astma oskrzelowa
  Pylica płuc
  Przewlekle i nawracające zapalenie zatok
  Przewlekle zapalenie płuc
  Chroniczne zapalenie oskrzeli
  Schorzenia dermatologiczne (łuszczyca, zapalenie skóry)
  Choroby naczyń i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe)
  Zaburzenia metaboliczne
  Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  Alergie i uczulenia różnego typu
  Nerwice, stany przemęczenia
  Spadek odporności na stres
  Schorzenia tarczycy


W przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy, klaustrofobii i chorób nowotworowych, wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.