PARAFIA PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W STRASZĘCINIE

   
  
   

 Strona główna  Historia   Kapłani  Aktualności   Intencje   Informacje  Stowarzyszenia  Galeria  Kontakt


Aktualności

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻ ŚWIĘTEGO

14. 09. 2014 r.

1 Dzisiaj o godz. 15. 30 Droga Krzyżowa w kościele i Msza św. o godz. 16. 00. Dzisiaj Odpust w Chotowej ku czci Matki Bolesnej, której wspomnienie liturgiczne przeżywamy jutro. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem: Prawda fundamentem wychowania. Zapraszamy do codziennej modlitwy o wychowywanie w prawdzie młodego pokolenia.
2
W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży.
3
Zbiórka ministrantów i kandydatów w środę o godz. 17. 00. Zbiórka lektorów, w środę po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Młodzież z całej parafii, która należy do grupy apostolskiej i chętnych zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej. Próba chóru w środę o godz. 16. 00, a kantorów o godz. 17. 00. Zapisy dziewczynek z całej Parafii chcących należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17. 00, zaś do chóru parafialnego w środę o godz. 16. 00.
4
Parafia organizuję pielgrzymkę autokarową do Szczepanowa i Zabawy w dniu 28 września niedziela w związku z diecezjalnym dniem Modlitw o Trzeźwość. Dokładne informacje w gablocie. Zapisy w kancelarii. Koszt 25 zł.
5 Wyjazd pielgrzymki do Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 27 września o godz. 6. 00. Wszyscy, którzy zarezerwowali miejsca, a nie wpłacili należności niech to uczynią do środy włącznie, ponieważ jest kilka osób chętnych spoza listy.
6 Dzisiaj II niedziela miesiąca inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary. Zapraszamy do obejrzenia gazetki w gablocie przy kościele ukazującej wydarzenia z „Życia w Parafii” w 2014 r.  Zachęcamy do nabywania Kalendarzy Rolników oraz kalendarzy ściennych w zakrystii. Bóg zapłać pewnej osobie z Żyrakowa za ofiarowanie pól tony pszenicy dla Domu Księży Emerytów w Tarnowie.
7 Zebranie wiejskie w Grabinach z udziałem Wójta Gminy Czarna w przyszłą niedzielę o godz. 15. 00 w Wiejskim Centrum Kultury.
8 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Elżbieta Kołodziej z Głowaczowej. Pogrzeb jutro o godz. 14. 00. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Przez 10 lat ks. Czech zasłużył sobie na szacunek parafian

artykuł z portalu 

Zdjęcia z pielgrzymki wykonane przez p. Kazimierza Kłosa można obejrzeć klikając tutaj:  WŁOCHY
 


Z życia Parafii


GROTA SOLNA ŚW. KINGI

Inhalacje mokre i suche

Grota solna - wskazania

Grota solna to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, nerwowego, mających problemy dermatologiczne
i immunologiczne. Zapraszamy także wszystkich zapracowanych i zabieganych, którzy czas na relaks znajdują tylko w czasie urlopu. Zachęcamy również dzieci do pobytów w grocie solnej. Widoczne efekty kuracji zauważalne są juz po kilku zabiegach.

 Działanie zdrowotne:

  Przewlekle nieżyty nosa, gardła i krtani
  Astma oskrzelowa
  Pylica płuc
  Przewlekle i nawracające zapalenie zatok
  Przewlekle zapalenie płuc
  Chroniczne zapalenie oskrzeli
  Schorzenia dermatologiczne (łuszczyca, zapalenie skóry)
  Choroby naczyń i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe)
  Zaburzenia metaboliczne
  Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  Alergie i uczulenia różnego typu
  Nerwice, stany przemęczenia
  Spadek odporności na stres
  Schorzenia tarczycy


W przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy, klaustrofobii i chorób nowotworowych, wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.