PARAFIA PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W STRASZĘCINIE

   
  
   

 Strona główna  Historia   Kapłani  Aktualności   Intencje   Informacje  Stowarzyszenia  Galeria  Kontakt


Aktualności

 

NIEDZIELA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

20. 04. 2014 r.

Życzenia Ks. Bp Andrzeja: W Niedzielę Bożego Miłosierdzia otrzymamy wspaniały dar w postaci kanonizacji naszego wielkiego rodaka, bł. Jana Pawła II. Przez wszystkie lata sprawowania przez Niego posługi Piotrowej jego krzepiące i pełne ojcowskiej dobroci słowa wiodły nas drogą wiary, prawdy i miłości. W dniu inauguracji swojego pontyfikatu Jan Paweł II zwrócił się do wszystkich zgromadzonych na Placu Świętego Piotra słowami gorącej zachęty: "Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!" Słowa te są świadectwem głębokiej wiary w zmartwychwstanie i zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad ciemnością grzechu i śmierci. Przeżywane w tym czasie największe tajemnice naszej wiary, misterium śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, powinny rodzić w nas odwagę, wyzwalać z lęku oraz budzić radość i nadzieję. W świetle Zmartwychwstania,  Ziemia jest ojczyzną życia. Niech Waszemu życiu doczesnemu towarzyszą pokój i radość - pierwsze dary Chrystusa, Zwycięzcy zła, grzechu i śmierci. W świetle Zmartwychwstania życie jest pielgrzymką ku wieczności.  Niech Waszej drodze do Nieba towarzyszy niegasnąca nadzieja, dzięki której przezwyciężycie wszelkie trudy pielgrzymowania.

              Składając Wam serdeczne życzenia, zapewniam, że w dniach radosnych i smutnych, w chwilach pogodnych i bolesnych, jestem z Wami poprzez modlitwę i pasterskie błogosławieństwo!

1 Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia. A szczególnie Pani zakrystiance, Panu organiście, orkiestrze parafialnej, chórowi, wykonującym Pasję. Bóg zapłać za wykonanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i przystrojenie ołtarza głównego. Bóg zapłać strażakom ze wszystkich sołectw. Bóg zapłać służbie liturgicznej, prowadzącym adorację. Bóg zapłać za dekoracje krzyża misyjnego i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Mariasza. Bóg zapłać wszystkim, którzy zbierali po domach pieniądze na kwiaty do kościoła i tym, którzy je ofiarowali indywidualnie. Bóg zapłać za ofiary do skarbonki w Wielki Piątek na utrzymanie miejsc związanych z życiem Pana Jezusa w Ziemi Świętej.
2
Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Nie ma Mszy św. o godz. 16. 00. Procesja na cmentarz po Mszy św. o godz. 9. 00. Bardzo prosimy nie parkować samochodów na drogach dojazdowych do bram cmentarnych. Zakończenie procesji przy kaplicy cmentarnej i grobowcu kapłanów. Jutro w czasie procesji o godz. 9. 00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18. 00.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

21. 04. 2014.

1
W najbliższą II Niedzielę Wielkanocny obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do kościoła na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15. 00. Jest to jednocześnie Dzień Caritas. Modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim pracującym w Parafialnym Oddziale Caritas. Bóg zapłać za chętne prowadzenie akcji, które służą najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać dzieciom za ofiary na Caritas do skarbonek przez cały Wielki Post.
2
W związku z kanonizacją naszego rodaka bł. Jana Pawła II nie będzie Mszy św. o godz. 11. 00 w kościele i o godz. 10. 00 w kaplicy w Głowaczowej. Transmisja telewizyjna w programie 1TVP i TV Trwam o godz. 10. 00.
3 Spotkanie klasy II Gimnazjum ze Straszęcina w środę po Mszy św. i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4 Bóg zapłać za ofiary za ułożenie kostki, remont kapliczki i ogrodzenia wokół  kaplic i na Mszę św. z okazji nawiedzenia Figury Niepokalanego Serca NMP Państwu z Głowaczowej: Danuta Ziarko, Renata, Grzegorz i Tadeusz Koziara, Aneta, Krzysztof i Ludomira Kutrzuba, Julia Kutrzuba, Stanisław i Danuta Milas, Cezary i Elżbieta Borek, Helena Skrzek, Piotr i Kinga Milas - 420 zł. Ostatnio zostało dokończone remontowanie ogrodzenia. Koszt z materiałem 3700 zł. Zostały wymalowane i umyte okna. Chcemy jeszcze przed odpustem ułożyć płytki wewnątrz kapliczki i na zewnątrz. W dalszym ciągu poszukujemy ofiarodawców na zakup działki przy kaplicy na parking.
Link do zainstalowania programu PIT z uwzględnieniem KRS Tarnowskiego Caritas.


 

Przez 10 lat ks. Czech zasłużył sobie na szacunek parafian

artykuł z portalu 

Zdjęcia z pielgrzymki wykonane przez p. Kazimierza Kłosa można obejrzeć klikając tutaj:  WŁOCHY
 


Z życia Parafii


GROTA SOLNA ŚW. KINGI

Inhalacje mokre i suche

Seanse godz:

16. 00 – 16. 50

17. 00 – 17. 50

18. 00 – 18. 50

Rezerwacja i zapisy

osobiście lub telefonicznie u P. Mariana Borka

tel. kontaktowy 519778795

Grota solna - wskazania

Grota solna to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, nerwowego, mających problemy dermatologiczne
i immunologiczne. Zapraszamy także wszystkich zapracowanych i zabieganych, którzy czas na relaks znajdują tylko w czasie urlopu. Zachęcamy również dzieci do pobytów w grocie solnej. Widoczne efekty kuracji zauważalne są juz po kilku zabiegach.

 Działanie zdrowotne:

  Przewlekle nieżyty nosa, gardła i krtani
  Astma oskrzelowa
  Pylica płuc
  Przewlekle i nawracające zapalenie zatok
  Przewlekle zapalenie płuc
  Chroniczne zapalenie oskrzeli
  Schorzenia dermatologiczne (łuszczyca, zapalenie skóry)
  Choroby naczyń i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe)
  Zaburzenia metaboliczne
  Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  Alergie i uczulenia różnego typu
  Nerwice, stany przemęczenia
  Spadek odporności na stres
  Schorzenia tarczycy


W przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy, klaustrofobii i chorób nowotworowych, wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.