PARAFIA PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W STRASZĘCINIE

   
  
   

 Strona główna  Historia   Kapłani  Aktualności   Intencje   Informacje  Stowarzyszenia  Galeria  Kontakt


Aktualności

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

24. 08. 2014 r.

1 Dzisiaj Dożynki Gminy Żyraków. Msza św. o godz. 14. 00 w kościele w intencji mieszkańców Gminy o urodzaje z podziękowaniem za tegoroczne plony. Część artystyczna przy szkole w Straszęcinie. Poświęcenie nowych obiektów szkolnych i rekreacyjnych, konkurs wieńców i zabawa taneczna. W związku z tym nie ma wyjątkowo dzisiaj Mszy św. o godz. 16. 00. Intencja z godz. 16. 00 będzie dołączona do Mszy św. o godz. 14. 00. Próba chóru i orkiestry przed Dożynkami dzisiaj o godz. 13. 30.
2
We wtorek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. przy kapliczce na Małej Woli o godz. 18. 30 w intencji mieszkańców Małej Woli o bł. Boże.
3
Gminny Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Szkół w Czarnej informuje, że od dnia 25.08.2014 r. do dnia 10.09.2014 r. można będzie składać wnioski na wyprawkę szkolną. Dotyczy to uczniów klas II, III, VI szkoły podstawowej oraz uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności.
4
Trwa nabór osób zainteresowanych podłączeniem Internetu w technologii światłowodowej w ramach projektu „Podkarpacka sieć szerokopasmowa” z terenu Straszęcina. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panią Sołtys z Woli Wielkiej w celu podpisania stosownych dokumentów. Ilość miejsc ograniczona.
5 Medyczna Szkoła Policealna w Mielcu posiada wolne miejsca na nadchodzący rok szkolny na kierunki: farmacja, masażysta, kosmetyczka, opiekun osoby starszej. Dokładne informacje w gablocie przy kościele.
6 Bóg zapłać za ofiary indywidualne w kopertach i na rachunek bankowy na kościół i na utrzymanie Groty Lourdzkiej od p. osób: z Grabin 100 zł. i 100 zł., z Przyborowa 200 zł.
7 Dzisiaj po Mszach św. kwesta Caritas na powodzian z południowej części naszej Diecezji. Bóg zapłać.
8 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Maria Piękoś z Małej Woli, + Leon Florkiewicz z Głowaczowej i + Władysław Rycharski z Grabin – pogrzeb we wtorek o godz. 15. 00. Dobry Jezu…

Przez 10 lat ks. Czech zasłużył sobie na szacunek parafian

artykuł z portalu 

Zdjęcia z pielgrzymki wykonane przez p. Kazimierza Kłosa można obejrzeć klikając tutaj:  WŁOCHY
 


Z życia Parafii


GROTA SOLNA ŚW. KINGI

Inhalacje mokre i suche

Grota solna - wskazania

Grota solna to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, nerwowego, mających problemy dermatologiczne
i immunologiczne. Zapraszamy także wszystkich zapracowanych i zabieganych, którzy czas na relaks znajdują tylko w czasie urlopu. Zachęcamy również dzieci do pobytów w grocie solnej. Widoczne efekty kuracji zauważalne są juz po kilku zabiegach.

 Działanie zdrowotne:

  Przewlekle nieżyty nosa, gardła i krtani
  Astma oskrzelowa
  Pylica płuc
  Przewlekle i nawracające zapalenie zatok
  Przewlekle zapalenie płuc
  Chroniczne zapalenie oskrzeli
  Schorzenia dermatologiczne (łuszczyca, zapalenie skóry)
  Choroby naczyń i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe)
  Zaburzenia metaboliczne
  Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  Alergie i uczulenia różnego typu
  Nerwice, stany przemęczenia
  Spadek odporności na stres
  Schorzenia tarczycy


W przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy, klaustrofobii i chorób nowotworowych, wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.