PARAFIA PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W STRASZĘCINIE

   
  
   

 Strona główna  Historia   Kapłani  Aktualności   Intencje   Informacje  Stowarzyszenia  Galeria  Kontakt


Aktualności

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

28. 09. 2014 r.

1 W Rzymie na Watykanie od 4 października rozpoczyna się nadzwyczajny Synod Biskupów poświęcony rodzinie. Po Mszy św. odmówimy dzisiaj specjalną modlitwę w intencji rodzin i prac synodalnych.
2
Od środy zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św.  o godz. 17. 00 połączonej z nabożeństwem różańcowym. Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi do prowadzenia różańca. Dzieci codziennie będą otrzymywały obrazki świętych do wklejenia na plansze  rozdane na rozpoczęcie nabożeństw w środę.
3
Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 16. 00. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19. 00 zakończona Mszą św. dla młodzieży, szczególnie z kl. III gimnazjalnych. W Głowaczowej spowiedź w piątek od godz. 15. 00. Msza św. o godz. 15. 30.
4
W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dzieci z kl. II wraz z rodzicami przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Rozdanie poświęconych różańcy z etui. Koszt 10 zł. Po Mszy św. spotkanie rodziców w sali katechetycznej.
5 W I sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17. 00 za zmarłych w miesiącu wrześniu, a także za wszystkich wypominanych w naszym kościele. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty trzeźwościowej w sali katechetycznej. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 8. 15. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9. 00. Katecheza chrzcielna w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16. 00 w sali katechetycznej.
6 Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz wszystkich chętnych w pierwszy piątek po Mszy Św. wieczornej.
7 Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 17. 00. W związku ze zmianą godziny odprawiania nabożeństwa wieczornego ulegają także zmianie godziny przyjmowania w kancelarii. Będzie czynna codziennie oprócz I Środy, I Czwartku i I Piątku, Niedziel i Świąt od godz. 16. 30 do godz. 18. 30 z przerwą na Mszę św. o godz. 17. 00. Bóg zapłać za ofiarę 500 zł. od p. rodziny ze Straszęcina.
8 W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Wesprzyjmy biedne dzieci kupując chlebki miłosierdzia. Ofiara 5 zł. Spotkanie Zespołu Caritas w środę po Mszy św.

Przez 10 lat ks. Czech zasłużył sobie na szacunek parafian

artykuł z portalu 

Zdjęcia z pielgrzymki wykonane przez p. Kazimierza Kłosa można obejrzeć klikając tutaj:  WŁOCHY
 


Z życia Parafii


GROTA SOLNA ŚW. KINGI

Inhalacje mokre i suche

Grota solna - wskazania

Grota solna to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, nerwowego, mających problemy dermatologiczne
i immunologiczne. Zapraszamy także wszystkich zapracowanych i zabieganych, którzy czas na relaks znajdują tylko w czasie urlopu. Zachęcamy również dzieci do pobytów w grocie solnej. Widoczne efekty kuracji zauważalne są juz po kilku zabiegach.

 Działanie zdrowotne:

  Przewlekle nieżyty nosa, gardła i krtani
  Astma oskrzelowa
  Pylica płuc
  Przewlekle i nawracające zapalenie zatok
  Przewlekle zapalenie płuc
  Chroniczne zapalenie oskrzeli
  Schorzenia dermatologiczne (łuszczyca, zapalenie skóry)
  Choroby naczyń i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe)
  Zaburzenia metaboliczne
  Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  Alergie i uczulenia różnego typu
  Nerwice, stany przemęczenia
  Spadek odporności na stres
  Schorzenia tarczycy


W przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy, klaustrofobii i chorób nowotworowych, wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.