PARAFIA PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W STRASZĘCINIE

   
  
   

 Strona główna  Historia   Kapłani  Aktualności   Intencje   Informacje  Stowarzyszenia  Galeria  Kontakt


Aktualności

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

31. 08. 2014 r.

1 Jutro 1 września Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego Straszęcinie i w Głowaczowej godz. 8.00. Spowiedź przed I Piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17. 00. Okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakrament w I Piątek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.00. W kaplicy w Głowaczowej Msza św. w I piątek o godz. 16. 00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 15. 30.
2
Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek na Mszy św. o godz. 18. 00. Spotkanie młodzieży i rodziców przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 20. 00 na Mszy św. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w I piątek po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie wszystkich lektorów w środę po Mszy św. o godz. 18. 00. Młodzież z całej parafii zapraszamy w piątek po Mszy św. Zbiórka wszystkich ministrantów w środę o godz. 17. 00. W środę po Mszy św. spotkanie Caritas.
3
Pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Narodzenia NMP w Zawadzie w sobotę 06. 09. o godz. 10. 00 sprzed kościoła. Trasa przez Małą Wolę, Zawierzbie. Postój przy kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Msza św. w Sanktuarium o godz. 15. 00, a po niej dla chętnych Dróżki Różańcowe.
4
W I sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi - patronki naszego kościoła i Parafii. Zapraszamy na Mszę św. wotywną o godz. 18. 00 w intencji zmarłych i wypominanych w kościele przez cały rok. Przed Mszą św. Różaniec Fatimski. Spotkanie wspólnoty trzeźwościowej im. Św. Stanisława bp i męcz. w I sobotę o godz. 18. 00. Wyjazd do chorych i starszych z Panem Jezusem w sobotę od godz. 8.00.
5 W przyszłą niedzielę po Mszy św. godz. 9. 00 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca. Od przyszłej niedzieli Msza św. dla dzieci co tydzień o godz. 12. 30 z wyjątkiem I niedzieli adoracyjnej.
6 Bóg zapłać Różom Żywego Różańca za prowadzenie codziennie różańca w sierpniu w intencji trzeźwości. Bóg zapłać Panu Janowi Kani prezesowi Firmy Unidex i pracownikom za bezpłatne wykonanie i montaż kolejnych poręczy przy wejściu do kościoła. Bóg zapłać za ofiary na powodzian z ubiegłej niedzieli. Wyniosły 2367 zł.
7 Parafia organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic 27 września. W programie między innymi zwiedzanie generalnie odnowionego Domu Św. Jana Pawła II. Zostały już zamówione bilety wstępu. Całkowity koszt 50 zł. Renciści i dzieci mają zniżkę 7 zł. Zapraszamy szczególnie Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Róże Żywego Różańca. Zapisy razem z wpłatą w kancelarii.
8 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Wróbel z Grabin. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15. 00. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Stopy z Dębicy. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Przez 10 lat ks. Czech zasłużył sobie na szacunek parafian

artykuł z portalu 

Zdjęcia z pielgrzymki wykonane przez p. Kazimierza Kłosa można obejrzeć klikając tutaj:  WŁOCHY
 


Z życia Parafii


GROTA SOLNA ŚW. KINGI

Inhalacje mokre i suche

Grota solna - wskazania

Grota solna to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, nerwowego, mających problemy dermatologiczne
i immunologiczne. Zapraszamy także wszystkich zapracowanych i zabieganych, którzy czas na relaks znajdują tylko w czasie urlopu. Zachęcamy również dzieci do pobytów w grocie solnej. Widoczne efekty kuracji zauważalne są juz po kilku zabiegach.

 Działanie zdrowotne:

  Przewlekle nieżyty nosa, gardła i krtani
  Astma oskrzelowa
  Pylica płuc
  Przewlekle i nawracające zapalenie zatok
  Przewlekle zapalenie płuc
  Chroniczne zapalenie oskrzeli
  Schorzenia dermatologiczne (łuszczyca, zapalenie skóry)
  Choroby naczyń i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe)
  Zaburzenia metaboliczne
  Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  Alergie i uczulenia różnego typu
  Nerwice, stany przemęczenia
  Spadek odporności na stres
  Schorzenia tarczycy


W przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy, klaustrofobii i chorób nowotworowych, wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.